Spis treści

Strategia wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce
Równość Małżeńska. Przewodnik dla początkujących
Badania społeczne
Teksty i tłumaczenia
Zasobnik: plakaty i inne druki do pobrania

Strategia wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce

Strategia wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce do 2025 r. to dokument skierowany do wszystkich osób,organizacji i instytucji, które wspierają ideę zrównania osób LGBT+ (nieheteroseksualnych i transpłciowych) w prawie do zawierania małżeństwa i pragną prowadzić skuteczne działania na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce.

Dokument jest wynikiem prac Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza prowadzonych w ścisłej współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, działającymi na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce. Jako pierwsza organizacja rzecznicza zajmująca się tematem równości małżeńskiej w Polsce, Miłość Nie Wyklucza przyjmuje na siebie zadanie facylitacji i koordynacji procesu wdrożenia Strategii, na drodze solidarnej współpracy ze wszystkimi sojusznikami sprawy.  

Przeczytaj strategię:

Strategia Równości Małżeńskiej

 

Równość Małżeńska. Przewodnik dla początkujących

baner_publikacja

Zapoznaj się z pierwszym w Polsce przewodnikiem na temat równości małżeńskiej opracowanym przez nasze Stowarzyszenie. Dzięki niemu dowiesz się między innymi, w jaki sposób rozwiewać wątpliwości sceptyków, jak odpowiadać na pozornie trudne pytania i co się zmieni po wprowadzeniu równości małżeńskiej.

  • Czy polskie społeczeństwo jest gotowe na równość?
  • Czemu nazwa „małżeństwo” ma znaczenie?
  • Kto skorzysta na równości?

„Równość małżeńska. Przewodnik dla początkujących” poprowadzi cię przez wszystkie najważniejsze zagadnienia i da najskuteczniejsze narzędzie w walce o równość – wiedzę.

Patroni publikacji:

baner_patroni

 

Badania społeczne

Przedstawiamy wyniki badań społecznych realizowanych w drugiej połowie 2015 roku w ramach projektu „Równość małżeńska dla wszystkich”. Składały się one z trzech komponentów: ilościowego ogólnopolskiego badania postaw wobec równości małżeńskiej oraz jakościowego i ilościowego badania społeczności LGBTQIA (przeprowadzonego przy wsparciu platformy ankietowej QuestionPro).

baner-BADANIE-srodowisko baner-BADANIE-srodowisko baner_badanie3

 

Teksty i tłumaczenia

26 czerwca 2015 roku, Sąd Najwyższy USA orzekający w sprawie Obergefell i inni przeciwko Hodges uznał, że uniemożliwianie parom tej samej płci zawierania związków małżeńskich jest sprzeczne z amerykańską konstytucją. Tym samym na terenie całych Stanów Zjednoczonych wprowadzono równość małżeńską.

Udostępniamy tłumaczenia dwóch tekstów związanych z tą historyczną sprawą:

 

Zasobnik: plakaty i inne druki do pobrania

Pobierz, wydrukuj i zawieś w pracy, szkole czy innym ważnym miejscu plakaty Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

  • Plakat z instrukcją „Kiedy widzisz, że ktoś znieważa inną osobę…” w formacie A3 w wersji kolorowej i czarno-białej.

plakat-A3-instrukcja-kolor plakat-A3-instrukcja-czarno-biała