baner

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Naszym celem jest umożliwienie zawierania małżeństw wszystkim osobom bez względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową.

  • Wierzymy, że pełna równość to małżeństwa dla wszystkich.
  • Wierzymy, że wszystkie rodziny mają prawo do szczęścia, bezpieczeństwa i szacunku.
  • Wierzymy, że miłość nie wyklucza.

Wpłać darowiznę dla równości małżeńskiej

 

20 zł 40 zł 80 zł 100 zł 200 zł 300 zł 500 zł 1000 zł 2000 zł INNA KWOTA

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay.pl

Kim jesteśmy?

Istniejemy od 2009 r. (najpierw jako grupa nieformalna) i zrzeszamy osoby, pragnące działać na rzecz równego traktowania osób LGBT+, zwłaszcza jeśli chodzi o prawo do małżeństwa. Naszą siedzibą jest Warszawa, ale działamy w całej Polsce, współpracując zarówno z organizacjami LGBT+, jak i wszystkimi osobami i grupami, którym bliskie są idee równości.

Nasze cele

  • edukacja społeczna i promocja idei równości małżeńskiej,
  • budowanie społeczności sojuszników równości zrzeszającej osoby publiczne, organizacje pozarządowe i ugrupowania polityczne,
  • wspieranie i wzmacnianie społeczności LGBT+ (osób nieheteronormatywnych i transpłciowych) w Polsce,
  • gromadzenie wiedzy i doświadczeń oraz tworzenie narzędzi prawnych, przygotowujących wprowadzenie przepisów o równości małżeńskiej do polskiego prawa.

Co robimy?

Oto lista niektórych z naszych działań

Wydaliśmy na otwartych licencjach pierwszą w Polsce publikację na temat równości małżeńskiej "Równość małżeńska. Przewodnik dla początkujących". Podpowiadamy w jaki sposób rozwiewać wątpliwości sceptyków, jak odpowiadać na pozornie trudne pytania i co się zmieni po wprowadzeniu równości małżeńskiej. Przewodnik daje najskuteczniejsze narzędzie w walce o równość – wiedzę.

Pobierz publikację

Od początku naszego istnienia prowadzimy nieprzerwaną kampanię społeczną na rzecz formalizacji związków osób tej samej płci. Byliśmy współautorami dwóch z trzech ustaw o związkach partnerskich, złożonych w polskim parlamencie w 2013 roku. Dbamy o obecność tematu w mediach.

Docieramy do kilkudziesięciu tysięcy osób za pośrednictwem mediów społecznościowych. Prowadzimy jeden z największych polskich fanpage’ów poświęcony tematyce LGBT+. Reagujemy na bieżące wydarzenia, informujemy i mobilizujemy do działania.

Znajdź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Budujemy społeczność sojuszników równości małżeńskiej.

Prowadzimy badania społeczne. W 2015 roku były to ogólnopolskie badania postaw wobec równości małżeńskiej oraz ilościowe i jakościowe badania społeczności LGBT+

Poznaj wyniki badań

Prowadzimy działania lobbingowe i tworzymy narzędzia prawne. Prowadzimy konsultacje z ugrupowaniami politycznymi i instytucjami publicznymi, piszemy ustawy, uczestniczymy w konferencjach prasowych.

Wspólnie z organizacjami zajmującymi się tematyką LGBT+ i prawami człowieka oraz kancelariami prawniczymi zawiązaliśmy Koalicję na rzecz związków partnerskich i równości małżeńskiej. Prowadzi ona proces litygacji strategicznej polskich par jednopłciowych, którego celem jest uzyskanie rozstrzygnięcia tej kwestii przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Poznaj działania Koalicji

Działamy na rzecz wzmocnienia organizacji i społeczności LGBT+ w Polsce. Organizujemy Fora i spotkania aktywistów i aktywistek. Współpracujemy z grupami działającymi w innych miastach.

Wspieramy warszawską Paradę Równości oraz Marsze Równości w całej Polsce. Dbamy o widoczność osób LGBT+ na demonstracjach prodemokratycznych oraz poświęconych prawom kobiet w ramach akcji "Tęcza Dla Demokracji".

Partycypacyjnie opracowaliśmy Strategię wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Jest to dokument skierowany do wszystkich osób,organizacji i instytucji, które wspierają ideę zrównania osób LGBT+(nieheteroseksualnych i transpłciowych) w prawie do zawierania małżeństwa i pragną prowadzić skuteczne działania na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce.

Przeczytaj strategię

Jeśli tak jak my wierzysz, że miłość nie wyklucza, działaj z nami dla równości!

Bądź w kontakcie:

Bądź na bieżąco. Znajdź i polub nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Opowiedz nam o swoich doświadczeniach i pomysłach. Napisz na adres: kontakt@mnw.org.pl.

Wolontariat:

Zgłoś się do nas, jeżeli chcesz zostać Wolontariuszem/Wolontariuszką Miłości i pomóc w realizacji naszych działań. Napisz na adres: wolontariat@mnw.org.pl.

Dowiedz się więcej:

Skorzystaj z naszej Bazy wiedzy, w której znajdziesz między innymi publikację "Równość małżeńska. Przewodnik dla początkujących" i raporty z ogólnopolskich badań społecznych.

Wpłać darowiznę dla równości małżeńskiej

Regularne wpłaty finansowe to najcenniejsze wsparcie, jakie możemy od Was otrzymać. Dzięki temu zachowujemy ciągłość działania. Jeżeli chcecie nam trwale pomagać, to zachęcamy Was do ustawienia w banku zlecenia stałego na rzecz naszego stowarzyszenia

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza
ul. Kolejowa 47A/69, 01-210 Warszawa
Bank BGŻ BNP Paribas
Nr rachunku: 61 2030 0045 1110 0000 0357 3360
Tytuł przelewu: „Darowizna na cele statutowe”

KRS 0000485267 | REGON: 147146362 | NIP: 527-27-12-763