Yes, I do, czyli jak wziąć ślub LGBT za granicą: Edynburg

Yes, I do, czyli jak wziąć ślub za granicą: Edynburg

Pobierz

To przewodnik dla Was: społeczności LGBT+ w Polsce. Dla tych, którzy chcą już dzisiaj świętować swoją miłość podczas ceremonii ślubnej, lub zapewnić sobie bezpieczną przyszłość w innym kraju. Chociaż małżeństwa zawarte za granicą nie mają w Polsce mocy prawnej, wiemy, że potrzeba oficjalnego zawarcia związku nie jest zależna od orientacji.

Przewodnik powstał w formule “od społeczności dla społeczności”. Jego autorem jest Robert Motyka, który od kilku lat pomaga polskim parom jednopłciowym pragnącym wziąć ślub w Edynburgu. W przewodniku zebrana jest wiedza i doświadczenie Roberta w przygotowywaniu ceremonii dla polskich par. Ponadto całość ilustrują zdjęcia i historie par, które zdecydowały się na świętowanie swojej miłości właśnie w Edynburgu.

Instrukcja Roberta jest stale aktualizowana. Znajdziecie ją też na jego stronie internetowej: http://www.weedogmedia.co.uk/Slub_gejowski_lesbijski_Szkocja/
W związku z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię dodatkowo trzeba również zadbać o wizę – nie tylko dla osób spoza Unii Europejskiej.