Zapisz się na newsletter
Miłość Nie Wyklucza
Maksimum raz na dwa tygodnie będziemy Ci wysyłać ciekawy newsletter, zawierający informacje dotyczące naszej działalności.
Zamknij okno
Mirosław i Dariusz

Historie par

Jesteś w związku z osobą tej samej płci? Wyślijcie nam Waszą historię. O początkach Waszej relacji, o Waszych planach i marzeniach. O problemach i o radościach. O wszystkim, co uważacie za istotne z punktu widzenia równości małżeńskiej i sytuacji osób LGBT+. Albo po prostu o miłości - bo przecież historie o miłości są najlepsze.

Wasze doświadczenia pozwolą lepiej zrozumieć, jak żyje się osobom LGBT+, jak wygląda codzienne życie w naszej społeczności, co nas cieszy, smuci, wkurza, kręci i pobudza do działania. Słowem - warto żebyśmy się poznali.

Podziel się waszą historią

Mirosław i Dariusz

Rok temu podjęliśmy decyzję o pobraniu się. Chcieliśmy związać się prawnie w sposób, który oddawały charakter naszego związku. Byliśmy wtedy ze sobą ponad 6 lat, od ponad czterech nie tylko mieszkaliśmy razem, ale i prowadziliśmy wspólne gospodarstwo domowe.

Zobacz

Marta i Iza

Jeśli zastanawiacie się, czy zawarcie związku partnerskiego, który w twoim własnym kraju znaczy tyle co nic, robi jakąś różnicę – nasza odpowiedź brzmi: robi. Okazuje się, że to bardzo wiele zmienia, kiedy w rozmowach z ludźmi zaczynasz używać sformułowania “moja żona”.

Zobacz

Lemur i Ada

Pilnie obserwowałam Kopenhagę zarówno przed, jak i po naszym ślubie. Muszę Wam z zaskoczeniem powiedzieć, że po ceremonii NIC się nie zmieniło! Ludzie niezmiennie jeździli na rowerach, komunikacja miejska funkcjonowała bez zarzutu, pogoda pozostała taka sama, przedszkolaki tak samo jak wcześniej raźno spacerowały parami.

Zobacz

Monika i Karolina

Wszystko zaczęło się od pewnego zimowego wieczoru 31 stycznia 2015 roku, kiedy moja teraz już żona zabrała mnie w tajemnicze miejsce twierdząc, że jedziemy na służbową imprezę.

Zobacz