Informacja prasowa: Ustawa o równości małżeńskiej Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza symbolem “piątki” Biedronia!

Informacja prasowa: Ustawa o równości małżeńskiej Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza symbolem “piątki” Biedronia!

  Robert Biedroń zaprezentował dziś na konferencji partii Wiosna “piątkę na rzecz osób LGBT”. Jej symbolem ma być projekt ustawy o równości małżeńskiej autorstwa Miłość Nie Wyklucza.

  Projekt został przygotowany w roku 2015 razem z naszą Strategią Wprowadzenia Równości Małżeńskiej w Polsce. Zakłada zmianę definicji małżeństwa na następującą:

  „Małżeństwo zostaje zawarte, gdy dwie jednocześnie obecne osoby różnej lub tej samej płci złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński”.

  To projekt zakładający pełną równość małżeństw jednopłciowych. Nie chcemy namiastek, nie chcemy, by nasze związki miały inny status, bo przecież nie ma lepszej i gorszej miłości. Ustawa, której poparcie zapowiedział Robert Biedroń zapewnia parom jednopłciowym pełną ochronę ich praw.

  Nie chcemy dostać niczego w prezencie

  Jako Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza zakładamy strategiczną współpracę z potencjalnymi partnerami politycznymi na rzecz upowszechniania idei równości małżeńskiej. Obejmuje ona zarówno partnerów będących obecnie w Sejmie jak i tych, którzy mają szanse znaleźć się w nim po kolejnych wyborach. Będziemy rozmawiać z każdym wiarygodnym podmiotem, który zdecyduje się poprzeć dobre rozwiązania dotyczące równości dla par jednopłciowych.

  Nie chcemy jednak dostać niczego w prezencie od polityków – oczekujemy równej, partnerskiej współpracy ze społecznością LGBT+. Zasady te przyświecały nam między innymi przy współpracy z partią Nowoczesna podczas prac nad projektem o związkach partnerskich, złożonym już przez partię w Sejmie, oraz przy współpracy z władzami Warszawy na rzecz przygotowania Warszawskiej Deklaracji LGBT+.

  Projekt ustawy oraz jej uzasadnienie dostępne są tutaj: https://mnw.org.pl/tematy/ustawa/

  W magazynie Replika, społeczno-kulturalnym dwumiesięczniku LGBT, znaleźć można obszerny wywiad z Robertem Biedroniem i Krzysztofem Śmiszkiem przeprowadzony przez Huberta Sobeckiego, współprzewodniczącego Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

  Powiązane, newsy:

  Strategia Wprowadzenia Równości Małżeńskiej: https://mnw.org.pl/tematy/strategia/

  MNW: Kaczyński dał sygnał do ataku na osoby LGBT+. Odpowiedź na przemówienie prezesa PiS:  https://mnw.org.pl/press/kaczynski-odpowiedz/

  Informacje o Deklaracji LGBT+: https://mnw.org.pl/warszawska-deklaracja-lgbt/

  Polonez Równości: https://mnw.org.pl/polonezrownosci/

  1%: https://mnw.org.pl/1procent/