Pary osób tej samej płci wychowujące dzieci w Polsce opowiadają swoje historie i mówią: jesteśmy rodziną!

Pary osób tej samej płci wychowujące dzieci w Polsce opowiadają swoje historie i mówią: jesteśmy rodziną!

 

  • Pięć tęczowych rodzin z pięciu zakątków Polski opowiada swoje historie
  • Oprócz par w spotach występują ich dzieci, rodzice i przyjaciele
  • Premiera pierwszej historii: 1 października, godzina 19:00, kanały mediów społecznościowych Miłość Nie Wyklucza: facebook, youtube, instagram
  • Kolejne odcinki będą publikowane co tydzień przez cały październik

 

>>Pobierz informację prasową w PDF

 

 

 

 

Jeśli dzieciaki są szczęśliwe i jest im w związku dobrze, to czego chcieć więcej? To jest ich życie i my tego życia za nich nie przeżyjemy.

 

Babcia Tadzika i Edzia, mama Mileny, teściowa Oli

 

Przez cały październik w mediach społecznościowych Miłość Nie Wyklucza oraz na stronie kampanii będą publikowane kolejne filmy, opowiadające historie pięciu tęczowych rodzin – par osób tej samej płci, które wspólnie wychowują dzieci w Polsce. To wzruszające, ciepłe, a przede wszystkim prawdziwe historie odczarowujące nienawistną propagandę prawicowych polityków i mediów oraz hierarchów kościoła katolickiego.

Kampania dotyczy jednej z najbardziej wyklętych przez prawicową narrację grup społecznych, czyli osób LGBT+, które nie tylko są w związkach, ale wychowują dzieci. Politycy, hierarchowie kościoła i prawicowe media bez żadnych oporów stroją się w piórka obrońców rodziny, ignorując, a często negując istnienie właśnie rodzin, którym odmawiają najbardziej podstawowych praw: do godnego i bezpiecznego życia.

Podczas gdy politycy cynicznie „straszą” przyszłością z równością małżeńską i adopcją dzieci przez pary tej samej płci, pary tej samej płci wychowują dzieci i mieszkają w Polsce już dziś – mówi Hubert Sobecki, współprzewodniczący Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Od samorządowców po samego prezydenta, ludzie, którzy uwielbiają powtarzać, jak to bronią rodziny, nie tylko czynnie utrudniają im życie, ale jeszcze nimi straszą i zwyczajnie gardzą.

→  Link do trailera ← 

Kiedy ten temat wraca na scenie politycznej i słyszymy, że “LGBT to nie ludzie”, myślimy o wyjeździe. Ale nasze marzenie było tutaj. Domek na wsi. Polska.

 

Patrycja i Paulina, mamy Ani i Nadziei

Co o tęczowych rodzinach myślą Polki i Polacy?

Kolejnym krokiem kampanii będzie publikacja wyników badań społecznych na temat postaw Polek i Polaków wobec tęczowego rodzicielstwa.

Nawet politycy, którzy nie są wrogo nastawieni wobec tęczowych rodzin, równości małżeńskiej i społeczności osób LGBT+, lubią powtarzać, że „społeczeństwo nie jest gotowe” na zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich rodzin w Polsce. Jednym z celów kampanii jest pokazanie, że takie wypowiedzi nie znajdują potwierdzenia w doświadczeniach prawdziwych rodzin.

Historie, które prezentujemy, pokazują jasno, że para dwóch mam wychowująca dzieci nawet w małej miejscowości, prędzej spotka się ze zrozumieniem i akceptacją, niż nienawiścią, kłamstwami i bełkotem o ideologii, jakie serwują całej Polsce rządzący – mówi Sobecki. Polskie społeczeństwo jest o wiele bardziej gotowe, niż sądzą politycy. Co więcej, oni się tego po prostu boją. Gdyby jutro wprowadzono równość małżeńską, za miesiąc polskie społeczeństwo miałoby to w nosie. Dlatego nasze władze sztucznie nakręcają emocje.

Nie było problemów z panią ginekolog czy przy porodzie, a to był szpital publiczny. Nasze doświadczenia pokazują, że Polacy są gotowi, tylko politycy w Sejmie sztucznie ten temat pompują.

 

Kasia i Ewelina, mamy Amelii

Ola Kaczorek, osoba współprzewodnicząca Miłość Nie Wyklucza, dodaje: Jedną z wartości, na które najczęściej powołuje się obecna władza, jest rodzina. To bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że setki tysięcy polskich rodzin nie tylko nie mogą liczyć na ochronę swojego państwa, ale są wręcz stale atakowane. Dzieci, które żyją w tęczowych rodzinach, nie są bezpieczne – nie dlatego, że mają dwóch ojców albo dwie matki, ale dlatego, że ich własny kraj udaje, że nie istnieją. Najwyższa pora to zmienić.

 

„Jesteśmy rodziną!” – historie tęczowych rodzin w Polsce to kampania prowadzona przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.
Produkcja: Bart Staszewski na zlecenie Miłość Nie Wyklucza.

jestesmyrodzina.pl

 

Kontakt:

Hubert Sobecki

Współprzewodniczący

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza

[email protected] 

+48 501 647 563

Ola Kaczorek

Osoba współprzewodnicząca

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza

[email protected] 

+48 501 647 589 

 

>> Pobierz informację prasową w PDF

>> Pobierz zdjęcia promocyjne
Autor zdjęć: Przemysław Stefaniak