Miłość Nie Wyklucza: Polonez Równości

Miłość Nie Wyklucza: Polonez Równości

„Kończąc liceum powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy. Mamy już po prostu dość społeczeństwa, które akceptuje tylko tych, których wygodnie jest im akceptować.”

„Tańczymy poloneza równości, bo wspieramy naszych przyjaciół LGBT+, którzy codziennie są zmuszani do ukrywania się ze swoją miłością.”

 

W lutym 2019 r. wspólnie z naszymi przyjaciółmi z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego “Bednarska” w Warszawie, Parady Równości i firmy Ben and Jerry’s zorganizowaliśmy Polonez Równości.

Maturzyści i maturzystki z I SLO zatańczyli poloneza na swojej studniówce, dobierając się w pary tej samej płci.

To gest solidarności i wsparcia dla młodych osób LGBT+ w całej Polsce, które na codzień muszą zmagać się z homo-, bi- i transfobią w swoich miastach, szkołach i domach rodzinnych.

Chcieliśmy też nagłośnić zatrważające statystyki, które jasno pokazują jaki jest efekt społecznego przyzwolenia na uprzedzenia i przemoc: 70% młodzieży LGBT+ ma myśli samobójcze i zmaga się z depresją.

Chcemy wreszcie zachęcić młodzież w całej Polsce do pójścia w ślady maturzystów i maturzystek z “Bednarskiej” i zorganizowania Poloneza Równości w swojej szkole.

O co chodzi w Polonezie Równości dowiesz się tutaj.

 

Polonez Równości to wspólna akcja Miłość Nie WykluczaParady Równości oraz Ben and Jerry’s.