Warszawska Deklaracja LGBT+ podpisana!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał 18 lutego 2019 roku warszawską Deklarację LGBT+. To wielkie święto naszej społeczności!

Zobacz, co gwarantuje Deklaracja!

Deklaracja to dokument wypracowany na bazie programu MNW Samorządy, z pomysłu, inicjatywy i pod przewodnictwem Miłość Nie Wyklucza, przez organizacje społeczne LGBT+, sztab wyborczy kandydata Rafała Trzaskowskiego (przed wyborami samorządowymi 2018), a później przez przedstawicieli warszawskiego ratusza po zaprzysiężeniu Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Wypracowanie treści Deklaracji odbyło się zgodnie z zasadami niezależnego rzecznictwa politycznego Miłość Nie Wyklucza. Powierniczkami i powiernikami realizacji Deklaracji są organizacje LGBT+, które wzięły udział w pracach nad jej treścią: Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja Trans-Fuzja, Fundacja Wolontariat Równości.

To warszawska, ale także i polska społeczność LGBT+ jest prawdziwą bohaterką podpisania Deklaracji. Dlaczego? Od początku naszej pracy w Miłość Nie Wyklucza nad programem MNW Samorządy, którego zwieńczeniem była uroczystość podpisania Deklaracji, to wszystkie osoby LGBT+ były w centrum naszego myślenia i działań.

Posłuchaj, co daje Deklaracja LGBT+