Strona w budowie, dzięki za wyrozumiałość

Bezpieczne przystanie. Po co mówić o osobach LGBT+ w miejscu pracy? [PL] [EN]


badania   biznes   

Raport „Bezpieczne przystanie” powstał z myślą o różnych grupach odbiorców, które łączy troska o tworzenie inkluzywnych miejsc pracy.

Dla osób ze społeczności LGBT+ i grona osób sojuszniczych może być motywacją do szukania pracy w firmach, które podejmują konkretne działania na rzecz tej społeczności oraz do angażowania się w budowanie nowych czy rozwijanie już istniejących sieci pracowniczych wspólnie z osobami sojuszniczymi w miejscu pracy.

Dla sieci pracowniczych z różnych firm raport może stanowić źródło wiedzy o tym, czym zajmują się „rówieśnicze” sieci z innych firm i inspiracji do podejmowania kolejnych działań.

Lista organizacji i osób, które mogą wesprzeć pracodawców w tworzeniu bezpiecznych przystani, przyda się i sieciom, i działom HR, a także innym osobom w firmach żywo zainteresowanych tematyką Diversity, Equity and Inclusion (DE&I).

Wreszcie – raport kierujemy również do pracodawców, zarówno tych, którzy już podjęli działania i chcą robić więcej na rzecz poprawy sytuacji osób ze społeczności LGBT+, jak i tych, którzy takich działań jeszcze nie podjęli, funkcjonując w przekonaniu, że nie mają do tego narzędzi w ramach obecnego porządku prawnego. Tymczasem istnieją i narzędzia, i dobre przykłady ze strony firm, które w tym obszarze już działają.

Publikacja powstała dzięki współpracy koncepcyjnej i finansowej Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i spółki biurowej Skanska.

Raport po polsku

Pobierz plik

Report in English

Pobierz plik

Wesprzyj nasze działania!

Ustaw stały przelew lub przekaż
jednorazową darowiznę na rzecz Miłości.

Bądźmy w kontakcie!

Dopisz się i dostawaj ważne informacje od Miłości! 🙂

Miłość nie spamuje. Wysyła natomiast informacje o ważnych sprawach i działaniach, w które możesz się włączyć – tych mniejszych i większych, w zależności od tego, na co możesz i chcesz sobie pozwolić. A wszystko po to, żeby umożliwić Ci wpływ na poprawę sytuacji społeczności LGBT+ w Polsce. Ale też po prostu być dobrze poinformowaną osobą.

Mail jest pewniejszą formą kontaktu niż social media. Tu nie dzieli Cię od Miłości zmienny algorytm zależny od anonimowej korporacji. Od Ciebie zależy więc to, czy otrzymasz maila, ale też to, czy zapoznasz się z jego treścią 🙂

Najważniejsze: razem serio możemy więcej! A bycie w kontakcie to najmniej, co możemy wspólnie zrobić 🙂

Projekt / kodowanie