Strona w budowie, dzięki za wyrozumiałość

Społeczność LGBTQIA w Polsce. Raport z badań


badania   

Agnieszka Mulak, Warszawa 2015

Celem badania „Społeczność LGBTQIA w Polsce” było pogłębienie wiedzy o polskiej społeczności LGBTQIA. Badanie przeprowadzono w okresie trzech miesięcy, od czerwca do sierpnia 2015 r. Miało ono formę ankiety internetowej.

Badanych rekrutowano zamieszczając link do ankiety wraz z krótkim opisem na stronach www organizacji uczestniczących w Forum Organizacji LGBTQIA, na stronach internetowych czasopism skierowanych do społeczności LGBTQIA oraz na Facebooku. W ten sposób uzyskano (po usunięciu ankiet niepełnych i duplikatów) 5 877 wypełnionych kwestionariuszy.

W raporcie przedstawiamy charakterystykę i poglądy osób świadomie uczestniczących w życiu społeczności LGBTQIA w Polsce. Przedstawiamy też wnioski na temat grupy osób LGBTQIA w Polsce, do których nie dociera główny nurt komunikacji organizacji LGBTQIA.

Badanie ilościowe „Społeczność LGBTQIA w Polsce” zostało przeprowadzone w ramach projektu „Równość Małżeńska dla Wszystkich” Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, realizowanego w programie Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Wesprzyj nasze działania!

Ustaw stały przelew lub przekaż
jednorazową darowiznę na rzecz Miłości.

Bądźmy w kontakcie!

Dopisz się i dostawaj ważne informacje od Miłości! 🙂

Miłość nie spamuje. Wysyła natomiast informacje o ważnych sprawach i działaniach, w które możesz się włączyć – tych mniejszych i większych, w zależności od tego, na co możesz i chcesz sobie pozwolić. A wszystko po to, żeby umożliwić Ci wpływ na poprawę sytuacji społeczności LGBT+ w Polsce. Ale też po prostu być dobrze poinformowaną osobą.

Mail jest pewniejszą formą kontaktu niż social media. Tu nie dzieli Cię od Miłości zmienny algorytm zależny od anonimowej korporacji. Od Ciebie zależy więc to, czy otrzymasz maila, ale też to, czy zapoznasz się z jego treścią 🙂

Najważniejsze: razem serio możemy więcej! A bycie w kontakcie to najmniej, co możemy wspólnie zrobić 🙂

Projekt / kodowanie