Jesteśmy rodziną – ruszyła kampania na rzecz tęczowych rodzin!

Nareszcie możemy pochwalić się kampanią, nad którą nasza Ekipa pracowała przez ostatnie kilkanaście miesięcy! “Jesteśmy rodziną” to prawdziwe historie tęczowych rodzin, czyli par osób tej samej płci, wychowujących wspólnie dzieci w Polsce. To również najnowsze badania poparcia dla równych praw, informacje o tym, co o tęczowym rodzicielstwie mówi nauka oraz przybliżenie problemów i przegląd rozwiązań prawnych.

Przez cały październik będziemy publikować filmy opowiadające historie pięciu tęczowych rodzin – par osób tej samej płci – które wspólnie wychowują dzieci w Polsce i nie boją się mówić głośno “jesteśmy rodziną”!

W naszych mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i YouTubie) oraz na stronie kampanii poznacie ich historie: wzruszające, ciepłe, ale przede wszystkim prawdziwe, odczarowujące nienawistną propagandę prawicowych polityków, mediów i arcybiskupów. Pierwsza historia Mileny, Oli, Tadzika, i Edzia jest już dostępna na naszym YouTubie i Facebooku.

Dlaczego mówimy o tęczowych rodzinach? Ponieważ nawet politycy, którzy nie są wrogo nastawieni wobec równości małżeńskiej i społeczności osób LGBT+, lubią powtarzać, że „społeczeństwo nie jest gotowe” na zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich rodzin w Polsce.

Historie, które prezentujemy, pokazują jasno, że para dwóch mam wychowująca dzieci nawet w małej miejscowości, prędzej spotka się ze zrozumieniem i akceptacją, niż nienawiścią, kłamstwami i bełkotem o ideologii, jakie serwują całej Polsce rządzący –

mówi Hubert Sobecki, współprzewodniczący Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Polskie społeczeństwo jest o wiele bardziej gotowe, niż sądzą politycy. Co więcej, oni się tego po prostu boją. Gdyby jutro wprowadzono równość małżeńską, za miesiąc polskie społeczeństwo miałoby to w nosie. Dlatego nasze władze sztucznie nakręcają emocje.

Równość małżeńska i możliwość adopcji dzieci przez pary osób tej samej płci są regularnie wykorzystywane przez polityków i kościół jako “straszaki”. Politycy, hierarchowie kościoła i prawicowe media bez żadnych oporów stroją się w piórka obrońców rodziny, ignorując, a często negując istnienie właśnie rodzin, którym odmawiają najbardziej podstawowych praw: do godnego i bezpiecznego życia.

Ola Kaczorek, osoba współprzewodnicząca Miłość Nie Wyklucza, dodaje:

Jedną z wartości, na które najczęściej powołuje się obecna władza, jest rodzina. To bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że setki tysięcy polskich rodzin nie tylko nie mogą liczyć na ochronę swojego państwa, ale są wręcz stale atakowane. Dzieci, które żyją w tęczowych rodzinach, nie są bezpieczne – nie dlatego, że mają dwóch ojców albo dwie matki, ale dlatego, że ich własny kraj udaje, że nie istnieją.

Najwyższa pora to zmienić – być może trochę to potrwa, ale wspólnie możemy zbudować lepszą Polskę.

„Jesteśmy rodziną!” – historie tęczowych rodzin w Polsce to kampania prowadzona przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.
Produkcja: Bart Staszewski i Przemysław Stefaniak na zlecenie Miłość Nie Wyklucza.