“Kochajcie mnie, mamo i tato” – podsumowanie akcji

Nadszedł ten moment - z dumą możemy podsumować największą w historii ruchu LGBT+ w Polsce akcję billboardową! Ogrom akcji “Kochajcie mnie, mamo i tato” jest naszym wspólnym sukcesem - razem udało nam się zbudować choć trochę lepszą i bardziej wspierającą Polskę. Przekaz, który pojawił się na polskich ulicach, był prosty: każde dziecko zasługuje na miłość, bo Miłość Nie Wyklucza! Jest to podsumowanie części plakatowej - po zamknięciu tej części zbiórki obiecaliśmy, że każdą złotówkę powyżej kwoty zebranej na plakaty przekażemy na pomoc dla osób LGBT+ w potrzebie. Obietnicy dotrzymaliłyśmy, a podsumowanie pomocowej części akcji będziecie mogli i mogły przeczytać już wkrótce!

Każda wpłata przekazana na zbiórkę jest równie ważna, bo każda kawałeczek po kawałeczku zmienia nasz kraj na lepszy i bardziej akceptujący.
W błyskawicznym tempie nie tylko udało się nam wspólnie zebrać potrzebną kwotę, ale też stworzyć

ogólnopolską i największą jak dotąd kampanię billboardową o osobach LGBT+.

Wsparcie finansowe, ale też zaufanie, jakim nas obdarzyliście, były naprawdę ogromne. Dlatego zależy nam na przejrzystym rozliczeniu się z każdej złotówki, którą wpłaciliście. Równie ważne jest też pokazanie jak wiele udało nam się wspólnie osiągnąć.

Razem, wspólnie – czyli jak?

Aż 19 743 osób zrzuciło się na akcję plakatową.

To mniej więcej tyle osób, ile zamieszkuje Chełmno, Hajnówkę, czy Sulejówek! To też znak, że “Kochajcie mnie, mamo i tato” to dzieło nas wszystkich oraz dowód na to, że łącząc siły jesteśmy w stanie zrobić coś naprawdę wielkiego i dobrego.

Skoro jesteśmy już przy miastach – prosty ale tak ważny przekaz o miłości trafił do dziesiątek miejscowości, w których nigdy wcześniej nie pojawiły się publicznie żadne treści wspierające naszą społeczność czy zwracające uwagę na problem, który dla wielu może wydawać się zbyt trudny czy niewygodny by o nim pamiętać.

Łącznie udało nam się zaplakatować aż 266 miejscowości. To niewiele mniej niż ⅓ wszystkich miast w Polsce!

 

Nasze plakaty już zniknęły z większości miast, ale rozmowy, które dzięki nim się rozpoczęły, zostaną z nami na dużo dłużej… A rozmów i historii, często bardzo osobistych, było naprawdę wiele.

 

 

To tylko niektóre z komentarzy, jakie zostawialiłyście pod kolejnymi galeriami zdjęć plakatów z całej Polski. Wasze głosy to dla nas najlepszy dowód na to, że tego typu akcje są niezwykle potrzebne. Prawie tysiąc plakatów może i nie zmieni całego kraju, ale mogą zacząć bardzo ważną dyskusję o tym, dlaczego w ogóle mówimy do wszystkich rodziców dzieci LGBT+ “kochajcie mnie, mamo i tato”!

 

 

Inną równie ważną stroną naszej akcji jest wpływ, jaki wywarła w mediach, gdzie

wzmianki na temat “Kochajcie mnie, mamo i tato” pojawiły się w mediach ogólnopolskich oraz lokalnych ponad 40 razy!

To zwłaszcza regionalne media pokazują nam, jak ważne było dotarcie z naszym przekazem do mniejszych miejscowości. W mediach społecznościowych działo się równie wiele.

Przez cały czas trwania pisaliłyście o akcji około 11 000 razy, a posty te zostały wyświetlone łącznie ponad 2 616 052 razy – to mniej więcej tyle, ile 36 Stadionów Narodowych!

Ogromny sukces akcji był możliwy również dzięki regularnemu wsparciu finansowemu dla naszego stowarzyszenia. Dotarcie do ponad 250 miejscowości w całej Polsce i błyskawiczna organizacja tak ogromnej kampanii oznaczała dla nas godziny nieplanowanej pracy i zaangażowanie dodatkowych sił do pomocy. Jeszcze dwa lata temu Miłość Nie Wyklucza nie uniosłaby takiego obciążenia. Jednak dzięki Wam ciągle się rozwijamy, możemy powiększać nasz zespół, aby robić więcej i lepiej oraz działać sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej!

Powtórzmy – tylko Wasze wpłaty pozwalają nam na sprawne działanie niezależnie od nastrojów polityków i polityczek oraz na szybkie reagowanie na bieżące potrzeby naszej społeczności. Bardzo Wam za to dziękujemy!

Akcja plakatowa już za nami, nie zwalniamy jednak obrotów – z okazji Miesiąca Dumy zapraszamy Was do włączenia (się w) tęczę z Miłością 💙🏳️‍🌈 Zostańcie z nami by dowiedzieć się więcej!