Kręcimy serial o rodzinach osób LGBT+. Dołącz!

Poszukujemy osób LGBT+ gotowych wystąpić w produkowanym przez nas krótkometrażowym serialu! Jego celem jest pokazanie różnych rodzajów rodzin osób LGBT+ w Polsce. Jeśli możesz podzielić się kawałkiem swojego życia i chcesz zainspirować tym innych, zgłoś się już teraz!

 
Nikt nie opowiada o tym, jak bardzo kochające i różnorodne są rodziny osób LGBT+, jak my sami! Niestety w wyobrażeniu przeciętnego mieszkańca i mieszkanki Polski temat tęczowych rodzin albo prawie nie istnieje albo jest obarczony mitami.

Na szczęście prawdziwe historie mają moc zbliżania ludzi i obalania złudnych przekonań. Właśnie dlatego dokumentalny serial Miłości, nad którym pracujemy jest niezwykle ważnym krokiem na rzecz rozpoznania i budowania szacunku dla wszystkich rodzin w naszej społeczności. Jeżeli chcesz, możesz być częścią tej historii! 

Tęczową rodzinę rozumiemy szeroko. To osoby LGBT+ i ich rodzeństwo, rodzice czy dziadkowie, z którymi mają świetne relacje. To również osoby LGBT+, które tworzą grupę wzajemnego wsparcia i „rodzinę z wyboru”. Nie może zabraknąć też oczywiście tęczowych par osób LGBT+ z dziećmi lub bez. Tak samo do tęczowych rodzin wliczają się osoby żyjące w rodzinach patchworkowych, związkach poliamorycznych i innych relacjach niewpisujących się w tzw. tradycyjny model rodziny.

 

Serial realizuje profesjonalna ekipa filmowa pod kierownictwem Barta Staszewskiego, aktywisty i reżysera Artykułu osiemnastego oraz spotów wideo w kampaniach społecznych, m.in. Jesteśmy rodziną. To co i jak będziemy nagrywać, zależy również od Ciebie. Nie chcemy jednak nagrywać Cię wyłącznie w domu, ale na pewno – zależnie od Twojej konkretnej historii – także z Twoimi znajomymi i przyjaciółmi, krewnymi, osobami z pracy lub najbliższego otoczenia. To jak, zrobisz pierwszy krok? Zgłoś się tutaj!

 

PS Jeżeli nie jesteś osobą LGBT+ albo jesteś, ale myślisz właśnie o kimś innym, kto byłby dobrym adresatem lub adresatką tej propozycji – prześlij tę stronę dalej. A może chcesz po prostu wesprzeć produkcję i promocję serialu tak, żeby był jak najlepszy i dotarł do jak największej widowni? Kliknij tutaj i dorzuć się!