Społeczność LGBTQIA w Polsce. Raport z badań

Agnieszka Mulak, Warszawa 2015

Pobierz

Celem badania „Społeczność LGBTQIA w Polsce” było pogłębienie wiedzy o polskiej społeczności LGBTQIA. Badanie przeprowadzono w okresie trzech miesięcy, od czerwca do sierpnia 2015 r. Miało ono formę ankiety internetowej. Badanych rekrutowano zamieszczając link do ankiety wraz z krótkim opisem na stronach www organizacji uczestniczących w Forum Organizacji LGBTQIA, na stronach internetowych czasopism skierowanych do […]

Celem badania „Społeczność LGBTQIA w Polsce” było pogłębienie wiedzy o polskiej społeczności LGBTQIA. Badanie przeprowadzono w okresie trzech miesięcy, od czerwca do sierpnia 2015 r. Miało ono formę ankiety internetowej.

Badanych rekrutowano zamieszczając link do ankiety wraz z krótkim opisem na stronach www organizacji uczestniczących w Forum Organizacji LGBTQIA, na stronach internetowych czasopism skierowanych do społeczności LGBTQIA oraz na Facebooku. W ten sposób uzyskano (po usunięciu ankiet niepełnych i duplikatów) 5 877 wypełnionych kwestionariuszy.

W raporcie przedstawiamy charakterystykę i poglądy osób świadomie uczestniczących w życiu społeczności LGBTQIA w Polsce. Przedstawiamy też wnioski na temat grupy osób LGBTQIA w Polsce, do których nie dociera główny nurt komunikacji organizacji LGBTQIA.

Badanie ilościowe „Społeczność LGBTQIA w Polsce” zostało przeprowadzone w ramach projektu „Równość Małżeńska dla Wszystkich” Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, realizowanego w programie Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.