Działamy! Miłość siedzi w domu, ale nie w szafie

Ekipa Miłość Nie Wyklucza od ponad dwóch tygodni pracuje zdalnie. Siedzimy w domach, ale nie w szafie!

Czas pandemii wymusił na nas wszystkich zmiany. My również musieliśmy i musiałyśmy dostosować sposób pracy do nowej sytuacji, ale uspokajamy – Miłość działa!

Chcecie wiedzieć nad czym tak pracujemy? Oto krótka lista oczyszczona ze spoilerów, bo nie chcemy zdradzać wszystkich niespodzianek:

  • planujemy nową kampanię, w której skupimy się na rodzinach tworzonych przez pary tej samej płci i wychowywane przez nie dzieciaki,
  • organizujemy badania społeczne tęczowych rodzin, które pomogą nam zrobić lepszą kampanię,
  • konsultujemy projekt ustawy o związkach partnerskich przygotowany przez parlamentarny klub Lewicy i powoli przygotowujemy się do złożenia w Sejmie innego projektu o wiele ważniejszej dla nas ustawy.

Szukamy też lekarstwa na izolację, więc więcej czasu poświęcamy na przygotowanie działań online:

  • wymyślamy jak zastąpić odwołane spotkania, wyjazdy i Marsze Równości działaniami online,
  • przygotowujemy się do webinarium o LGBT+ dla bibliotekarzy i bibliotekarek,
  • przygotowujemy całą kolejkę postów w mediach społecznościowych i regularne listy miłosne wysyłane mailem, które pomogą zwalczyć trochę samotność.

Wszystkie te rzeczy możliwe są przede wszystkim dzięki waszemu wsparciu i nie są to wcale tylko słowa. Po podliczeniu ubiegłorocznego budżetu wiemy już, że Wasze darowizny i przekazany przez Was 1 procent podatku stanowiły 2/3 naszych wpływów.

To właśnie dzięki Waszej pomocy przez kolejne 10 miesięcy nie musimy bać się o pieniądze i możemy spokojnie przygotowywać plany, o których piszemy.

Bardzo Wam za to dziękujemy!