Dla mediów

Kontakt z mediami i informacje prasowe

 

Hubert Sobecki
+48 501 647 563
[email protected]

Informacje prasowe

O co im chodzi? Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza postanowiło sprawdzić, co kryje się za wypowiedziami polityków i walczyć z dezinformacją

Na stronie ocoimchodzi.pl prześwietlamy, co politycy mówią o osobach LGBT+. Kampania ma pokazać, ile w ich wypowiedziach faktów, a ile przekłamań.  Pozwoli też na bieżąco rozbijać pojawiające się w kampanii fake newsy.

Zobacz...

Nowa nagonka prawicy na osoby LGBT+ już gotowa. Może ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do organizacji społecznych zajmujących się prawami człowieka spłynęły najpierw sygnały, a potem coraz bardziej konkretne informacje na temat przygotowywanej przez środowisko polityczne obozu władzy nowej kampanii nienawiści wobec osób LGBT+. Według informatorów sztabowcy Zjednoczonej Prawicy wracają do starych metod sprawdzonych w kampaniach wyborczych z lat 2019-2020, czyli straszenia Polek i Polaków osobami LGBT+.

Zobacz...

Jesteśmy rodziną. Serial dokumentalny o życiu osób LGBT+ w Polsce

Agnieszka opiekuje się swoją dziewczyną, Zuzą, która wychodzi ze śpiączki. Paulina i Patrycja spodziewają się kolejnego dziecka. Kazik pisze do papieża list z prośbą o pomoc osobom LGBT+ w Polsce. Premiera serialu dokumentalnego „Jesteśmy rodziną” już 8 czerwca.

Zobacz...

Nie strach tylko troska ochroni dzieci. Apel Miłość Nie Wyklucza

Jarosław Kaczyński odpalił propagandowe działa pod hasłem ochrony dzieci. To przygrywka do powtórki z wyborczej nagonki na osoby LGBT+ – komentuje Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i zbiera podpisy pod apelem o realną ochronę wszystkich dzieci, również młodych osób LGBT+.

Zobacz...

Fundusz „U Siebie”, czyli mikrogranty na działania LGBT+ w małych i średnich miejscowościach

„Kasa od tęczowych ludzi dla tęczowych ludzi na tęczowe sprawy”. Wystartował Fundusz „U Siebie”, nowa inicjatywa Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, wspierająca społeczność osób LGBT+ poza dużymi miastami.

Zobacz...

„Mówię TAK” – ponad sto billboardów z apelem o wprowadzenie równości małżeńskiej w całej Polsce. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza rozpoczyna zbieranie podpisów i namawia do naciskania na polityków.

„MÓWIĘ TAK dla bezpieczeństwa i spokoju tęczowych rodzin. TAK dla równości małżeńskiej! Oczekuję od polityków i polityczek wprowadzenia w Polsce równości małżeńskiej” – takimi słowami rozpoczyna się apel Miłość Nie Wyklucza na stronie www.mowietak.pl

Zobacz...

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz Skanska prezentują raport „Bezpieczne przystanie” i rozpoczynają dyskusję o sytuacji społeczności LGBT+ w miejscu pracy

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz Skanska prezentują raport „Bezpieczne przystanie” i rozpoczynają dyskusję o sytuacji społeczności LGBT+ w miejscu pracy

Zobacz...

Biznes nie wyklucza osób LGBT+. Tęczowe naklejki z napisem „Tutaj możesz być sobą” zawisły w biurach 5 korporacji w Polsce

„Połowę życia spędzamy w pracy. Chcemy czuć się w niej bezpiecznie i u siebie. Nawet symboliczny gest może w tym pomóc” wyjaśnia organizator akcji, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz...

Świąteczne życzenia od tęczowych rodzin na plakatach w 27 miastach w Polsce. Trwa kampania Jesteśmy rodziną stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Alicja i Patrycja, mamy Zoi; Karolina i Ola, mamy Olka; Kasia i Ewelina, mamy Amelii oraz Milena i Ola, mamy Tadzika i Edzia pokazują nam, że już dziś w Polsce żyją dzieci, które mają dwie mamy. Jak wynika z badań opublikowanych w zeszłym tygodniu, dla połowy Polaków może to zaskoczenie.

Zobacz...

Połowa Polaków za małżeństwami dla tęczowych rodzin. Raport z badań “Jesteśmy rodziną”

56% Polek i Polaków uważa, że osoby tej samej płci powinny móc wziąć ślub, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom.
Za jest 75% wyborców Koalicji Obywatelskiej i 37% wyborców Zjednoczonej Prawicy. Jednocześnie ponad 1/4 z nas nie wie, czy tęczowe rodziny żyją w Polsce, a prawie 1/5 uważa, że ich nie ma.

Zobacz...

Pary osób tej samej płci wychowujące dzieci w Polsce opowiadają swoje historie i mówią: jesteśmy rodziną!

Pary osób tej samej płci wychowujące dzieci w Polsce opowiadają swoje historie i mówią: jesteśmy rodziną!

Zobacz...

Dwa lata po podpisaniu Deklaracji LGBT+ w Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności.

Powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+ przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz...

Tęczowe billboardy z życzeniami „Tęczowych świąt! Trzymajmy się razem” w całej Polsce.

Chcemy dodać sił wszystkim osobom LGBT+, dla których ten rok był koszmarny, i wezwać do podpisania apelu o Polskę bezpieczną dla wszystkich – wyjaśnia stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza (MNW).

Zobacz...

Prawo Nie Wyklucza – Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza rusza z funduszem na pomoc prawną dla osób LGBT+

  • Fundusz Prawo Nie Wyklucza będzie pokrywał koszty pomocy prawnej dla osób LGBT+ w trudniej sytuacji materialnej oraz organizował tę pomoc, umożliwiając kontakt z prawnikiem lub prawniczką specjalizującymi się w ochronie praw osób LGBT+ 
  • W Radzie Funduszu zasiadają: prof. Monika Płatek, adw. Olga Ziegler, prof. Jakub Urbanik i prof. Mirosław Wyrzykowski 
  • Projekt otrzymał już wsparcie szwajcarskiej organizacji Network Gay Leadership. 
  • 16 grudnia 2020 ruszyła otwarta zbiórka na Fundusz na stronie www.mnw.org.pl/prawo 
Zobacz...

17 września rusza akcja zbierania podpisów pod apelem „Chcę lepszej Polski!” Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza

17 września rusza akcja zbierania podpisów pod apelem „Chcę lepszej Polski!” Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Osoby LGBT+ wzywają do wspólnego działania wszystkich, którzy mają dość kampanii nienawiści i przemocy. To także reakcja na półtora roku bezczynności stołecznego Ratusza w sprawie Warszawskiej Deklaracji LGBT+. Czas pustych gestów minął. Politycy opozycji muszą wpisać konkretne rozwiązania do swoich programów.

Zobacz...

“Ideologia LGBT”? Tu chodzi o ludzi! Rusza akcja wideo Miłość Nie Wyklucza

Samorządowcy i prezydent Duda straszą “ideologią LGBT”, nie widzą nierówności i homofobicznej przemocy oraz “nikogo nie dyskryminują”. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza (MNW) publikuje serię klipów wideo “Tu chodzi o ludzi”, w których punktuje absurdy tej narracji i wzywa do pisania do samorządowców.

Zobacz...

Osoby LGBT+ z Polski, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowacji łączą siły, żeby upomnieć się o swoje rodziny, których władze wolą nie widzieć.

Tylko 6 krajów Unii Europejskiej – w tym Polska – nie wprowadziło do tej pory żadnych regulacji prawnych dla par tej samej płci i ich rodzin.

Zobacz...

Nie jesteś sama, nie jesteś sam – stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza życzy “tęczowych świąt” wszystkim osobom LGBT+ w Polsce. To element kampanii Mówię, jak jest skierowanej przede wszystkim do młodzieży LGBT+.

Od 16 do 22 grudnia na ulicach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi pojawią się tęczowe życzenia od społeczności LGBT+ dla społeczności LGBT+ z hasłem: Tęczowych świąt! Nie jesteś sama, nie jesteś sam.   Do tej pory wszystkie kampanie dotyczące osób LGBT+ prowadzone w Polsce skierowane były do całego społeczeństwa – mówi Ola Kaczorek […]

Zobacz...

Startuje Mówię, jak jest – nowa kampania o młodzieży LGBT+ w Polsce. “Mówimy o dumie, solidarności i tym, jak radzić sobie, gdy jest ciężko”.

Oddajemy głos przede wszystkim młodym osobom LGBT+, którym często bardzo trudno żyje się w Polsce – mówi Ola Kaczorek ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, realizującego kampanię. Zależy nam na pokazaniu prawdziwych historii, które rzadko przypominają te oglądane w serialach. Każda historia jest ważna i dlatego każdy może „mówić, jak jest” – dodaje.

Zobacz...

Warszawska Deklaracja LGBT+ – co się z nią dzieje? Komentarz stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

W ostatnich dniach w prawicowych mediach pojawiły się informacje o rzekomym wycofaniu się stołecznego ratusza z planów realizacji Deklaracji LGBT+. „To kolejny etap kampanii dezinformacyjnej wokół Deklaracji. Jednak współpraca ze stroną miejską pozostawia wiele do życzenia” – komentuje Oktawiusz Chrzanowski ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz...

Zobacz wszystkie ...