Dla mediów

Kontakt z mediami

 

Hubert Sobecki
+48 500 740 029
współprzewodniczący
[email protected]
Wiktoria Beczek
osoba członkowska
[email protected]

Informacje prasowe

Informacja prasowa o badaniu postaw Polek i Polaków wobec równości małżenskiej

Według nowego badania sondażowego, przeprowadzonego na zlecenie Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, na przestrzeni ostatnich trzech lat znacząco spadła w Polsce liczba przeciwników prawa do zawierania przez pary osób tej samej płci związków partnerskich oraz małżeństw jednopłciowych.

Zobacz...

Stanowisko organizacji LGBT+ w sprawie haniebnych słów Jarosława Kaczyńskiego nt. małżeństw jednopłciowych

„Póki my rządzimy, żadnych małżeństw homoseksualnych nie będzie” – poinformował Jarosław Kaczyński. Słowa prezesa PiS to cyniczna próba wykorzystania osób LGBT+ jako straszaka mobilizującego wyborców. Nie zgadzamy się na straszenie nami wyborców dla podbicia partyjnych słupków sondażowych.

Zobacz...

Odpowiedź Miłość Nie Wyklucza na zapowiedź złożenia ustawy o związkach partnerskich przez Nowoczesną

Nowoczesna zapowiedziała złożenie w Sejmie ustawy o związkach partnerskich. Inicjatywa nie była konsultowana ze społecznością LGBT+ i możemy ją traktować jedynie jako element walki politycznej między partią Ryszarda Petru a Platformą Obywatelską.

Zobacz...

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza rozpoczyna program edukacyjny dla młodzieży Orientuj się! – rzetelna wiedza o tematach LGBT+ zamiast homofobii w polskich szkołach

Orientuj się! Startuje właśnie nowa inicjatywa Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza (MNW), program edukacyjny na temat społeczności LGBT+ skierowany przede wszystkim do młodzieży oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół średnich. Pierwsze spotkanie już 29 września w Krakowie.

Zobacz...

Solidarnie z ofiarami homofobii w Czeczenii

Media alarmują o „polowaniu” na gejów w Czeczenii. Masowe porwania, tortury i morderstwa. To się dzieje teraz. Jak donosi „Nowaja Gazieta” i Russian LGBT Network porwano aż 100 osób, a 3 zostały zamordowane. Świat musi powiedzieć „dość”. My musimy powiedzieć „dość”!

Zobacz...

Oświadczenie Koalicji Na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej

Działając jako Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej chcemy wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie treścią pisma Zastępcy Prokuratora Generalnego, Pana Roberta Hernanda, które zostało opublikowane w dniu 7 lutego br. Przedmiotowe pismo dotyczy wniosków o rejestrację w polskich księgach stanu cywilnego zagranicznych aktów małżeństwa par tej samej płci.

Zobacz...

Setki walentynek dla Rzecznika Praw Obywatelskich od osób LGBT

„Zostań moim RPO” – pod taką nazwą odbywa się akcja poparcia dla Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Setki osób wysyłają na adres biura Rzecznika wiadomości ze słowami wsparcia. Akcja to wspólne przedsięwzięcie warszawskiego stowarzyszenia Miłość nie wyklucza, stowarzyszenia Queerowy Maj z Krakowa oraz poznańskiej Grupy Stonewall.

Zobacz...

Odpowiedź na list portalu Interia.pl w sprawie felietonu Rafała Ziemkiewicza „Tęczowe pęknięcie”

Szanowny Panie,

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi na nasz list.

Pisze Pan, że „narzucanie” przez kogokolwiek jedynie dopuszczalnego poglądu stoi w sprzeczności z zasadą wolności słowa, a próba „wymuszania” na mediach posługiwania się „jedynie akceptowalnymi zestawami pojęć” stanowi przejaw zakusów ograniczających wolność prasy.

Zobacz...

Oświadczenie w sprawie wizyty Paula Camerona w Polsce

W poniedziałek 10 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Paula Camerona, przedstawianego jako „badacz środowisk LGBT”. Badacz ów twierdzi m.in., że osoby homoseksualne częściej od heteroseksualnych molestują dzieci, żyją krócej, zażywają więcej narkotyków i stanowią ciężar dla społeczeństwa, bo chorują na AIDS. Spotkanie w KEP, a także kolejne wykłady […]

Zobacz...

List do wydawców portalu Interia.pl w sprawie homofobicznego felietonu Rafała Ziemkiewicza „Tęczowe pęknięcie” z 30.09.2016 r.

Szanowni Państwo, Dnia 30 września na łamach Interii opublikowany został felieton „Tęczowe pęknięcie” autorstwa Rafała Ziemkiewicza. Zdajemy sobie sprawę z publicystycznego charakteru tekstu, jednak – zgodnie z najnowszym orzeczeniem Sądu Najwyższego (I CSK 598/15) – wydawcy portali odpowiadają za treść komentarzy, a więc tym bardziej za treści publikowane przez zatrudnionych przezeń felietonistów. Pan Rafał Ziemkiewicz […]

Zobacz...

Zobacz wszystkie ...