Dla mediów

Kontakt z mediami i informacje prasowe

 

Ola Kaczorek
+48 501 647 589
osoba współprzewodnicząca
[email protected]
Hubert Sobecki
+48 501 647 563
współprzewodniczący
[email protected]
Wiktoria Beczek
osoba członkowska Zarządu
[email protected]

Informacje prasowe

„Mówię TAK” – ponad sto billboardów z apelem o wprowadzenie równości małżeńskiej w całej Polsce. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza rozpoczyna zbieranie podpisów i namawia do naciskania na polityków.

„MÓWIĘ TAK dla bezpieczeństwa i spokoju tęczowych rodzin. TAK dla równości małżeńskiej! Oczekuję od polityków i polityczek wprowadzenia w Polsce równości małżeńskiej” – takimi słowami rozpoczyna się apel Miłość Nie Wyklucza na stronie www.mowietak.pl

Zobacz...

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz Skanska prezentują raport „Bezpieczne przystanie” i rozpoczynają dyskusję o sytuacji społeczności LGBT+ w miejscu pracy

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz Skanska prezentują raport „Bezpieczne przystanie” i rozpoczynają dyskusję o sytuacji społeczności LGBT+ w miejscu pracy

Zobacz...

Biznes nie wyklucza osób LGBT+. Tęczowe naklejki z napisem „Tutaj możesz być sobą” zawisły w biurach 5 korporacji w Polsce

„Połowę życia spędzamy w pracy. Chcemy czuć się w niej bezpiecznie i u siebie. Nawet symboliczny gest może w tym pomóc” wyjaśnia organizator akcji, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz...

Świąteczne życzenia od tęczowych rodzin na plakatach w 27 miastach w Polsce. Trwa kampania Jesteśmy rodziną stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Alicja i Patrycja, mamy Zoi; Karolina i Ola, mamy Olka; Kasia i Ewelina, mamy Amelii oraz Milena i Ola, mamy Tadzika i Edzia pokazują nam, że już dziś w Polsce żyją dzieci, które mają dwie mamy. Jak wynika z badań opublikowanych w zeszłym tygodniu, dla połowy Polaków może to zaskoczenie.

Zobacz...

Połowa Polaków za małżeństwami dla tęczowych rodzin. Raport z badań “Jesteśmy rodziną”

56% Polek i Polaków uważa, że osoby tej samej płci powinny móc wziąć ślub, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom.
Za jest 75% wyborców Koalicji Obywatelskiej i 37% wyborców Zjednoczonej Prawicy. Jednocześnie ponad 1/4 z nas nie wie, czy tęczowe rodziny żyją w Polsce, a prawie 1/5 uważa, że ich nie ma.

Zobacz...

Pary osób tej samej płci wychowujące dzieci w Polsce opowiadają swoje historie i mówią: jesteśmy rodziną!

Pary osób tej samej płci wychowujące dzieci w Polsce opowiadają swoje historie i mówią: jesteśmy rodziną!

Zobacz...

Dwa lata po podpisaniu Deklaracji LGBT+ w Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności.

Powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+ przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz...

Tęczowe billboardy z życzeniami „Tęczowych świąt! Trzymajmy się razem” w całej Polsce.

Chcemy dodać sił wszystkim osobom LGBT+, dla których ten rok był koszmarny, i wezwać do podpisania apelu o Polskę bezpieczną dla wszystkich – wyjaśnia stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza (MNW).

Zobacz...

Prawo Nie Wyklucza – Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza rusza z funduszem na pomoc prawną dla osób LGBT+

  • Fundusz Prawo Nie Wyklucza będzie pokrywał koszty pomocy prawnej dla osób LGBT+ w trudniej sytuacji materialnej oraz organizował tę pomoc, umożliwiając kontakt z prawnikiem lub prawniczką specjalizującymi się w ochronie praw osób LGBT+ 
  • W Radzie Funduszu zasiadają: prof. Monika Płatek, adw. Olga Ziegler, prof. Jakub Urbanik i prof. Mirosław Wyrzykowski 
  • Projekt otrzymał już wsparcie szwajcarskiej organizacji Network Gay Leadership. 
  • 16 grudnia 2020 ruszyła otwarta zbiórka na Fundusz na stronie www.mnw.org.pl/prawo 
Zobacz...

17 września rusza akcja zbierania podpisów pod apelem „Chcę lepszej Polski!” Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza

17 września rusza akcja zbierania podpisów pod apelem „Chcę lepszej Polski!” Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Osoby LGBT+ wzywają do wspólnego działania wszystkich, którzy mają dość kampanii nienawiści i przemocy. To także reakcja na półtora roku bezczynności stołecznego Ratusza w sprawie Warszawskiej Deklaracji LGBT+. Czas pustych gestów minął. Politycy opozycji muszą wpisać konkretne rozwiązania do swoich programów.

Zobacz...

“Ideologia LGBT”? Tu chodzi o ludzi! Rusza akcja wideo Miłość Nie Wyklucza

Samorządowcy i prezydent Duda straszą “ideologią LGBT”, nie widzą nierówności i homofobicznej przemocy oraz “nikogo nie dyskryminują”. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza (MNW) publikuje serię klipów wideo “Tu chodzi o ludzi”, w których punktuje absurdy tej narracji i wzywa do pisania do samorządowców.

Zobacz...

Osoby LGBT+ z Polski, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowacji łączą siły, żeby upomnieć się o swoje rodziny, których władze wolą nie widzieć.

Tylko 6 krajów Unii Europejskiej – w tym Polska – nie wprowadziło do tej pory żadnych regulacji prawnych dla par tej samej płci i ich rodzin.

Zobacz...

Nie jesteś sama, nie jesteś sam – stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza życzy “tęczowych świąt” wszystkim osobom LGBT+ w Polsce. To element kampanii Mówię, jak jest skierowanej przede wszystkim do młodzieży LGBT+.

Od 16 do 22 grudnia na ulicach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi pojawią się tęczowe życzenia od społeczności LGBT+ dla społeczności LGBT+ z hasłem: Tęczowych świąt! Nie jesteś sama, nie jesteś sam.   Do tej pory wszystkie kampanie dotyczące osób LGBT+ prowadzone w Polsce skierowane były do całego społeczeństwa – mówi Ola Kaczorek […]

Zobacz...

Startuje Mówię, jak jest – nowa kampania o młodzieży LGBT+ w Polsce. “Mówimy o dumie, solidarności i tym, jak radzić sobie, gdy jest ciężko”.

Oddajemy głos przede wszystkim młodym osobom LGBT+, którym często bardzo trudno żyje się w Polsce – mówi Ola Kaczorek ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, realizującego kampanię. Zależy nam na pokazaniu prawdziwych historii, które rzadko przypominają te oglądane w serialach. Każda historia jest ważna i dlatego każdy może „mówić, jak jest” – dodaje.

Zobacz...

Warszawska Deklaracja LGBT+ – co się z nią dzieje? Komentarz stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

W ostatnich dniach w prawicowych mediach pojawiły się informacje o rzekomym wycofaniu się stołecznego ratusza z planów realizacji Deklaracji LGBT+. „To kolejny etap kampanii dezinformacyjnej wokół Deklaracji. Jednak współpraca ze stroną miejską pozostawia wiele do życzenia” – komentuje Oktawiusz Chrzanowski ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz...

Miłość Nie Wyklucza proponuje opozycji rozmowy przy Okrągłym Stole o naszych prawach i naszym bezpieczeństwie.

W obliczu nasilających się w ostatnich miesiącach ataków na społeczność LGBT+ w Polsce Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza proponuje opozycji rozmowy przy Okrągłym Stole o naszych prawach i naszym bezpieczeństwie. Czas na konkrety, które uratują ludziom życie – apeluje Hubert Sobecki, Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz...

Informacja prasowa: Deklaracja Kongresu LGBT+

Rekordowa liczba grup i organizacji LGBT+ podpisała się pod wspólnym stanowiskiem na Kongresie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza

Zobacz...

Informacja prasowa: Ustawa o równości małżeńskiej Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza symbolem “piątki” Biedronia!

Robert Biedroń zaprezentował dziś na konferencji partii Wiosna “piątkę na rzecz osób LGBT”. Jej symbolem ma być projekt ustawy o równości małżeńskiej autorstwa Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz...

MNW: Kaczyński dał sygnał do ataku na osoby LGBT+. Odpowiedź na przemówienie prezesa PiS

Jarosław Kaczyński w przemówieniu na konwencji partyjnej Prawa i Sprawiedliwości nawiązał do podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+. Pod płaszczykiem obrony dzieci i rodziny, Kaczyński dał sygnał do ataku na osoby LGBT+, podobnie jak w poprzednich latach, gdy za cel obierano uchodźców.

Zobacz...

Informacja prasowa: O co naprawdę chodzi w standardach edukacji WHO?

Jeden z podstawowych zapisów Warszawskiej Deklaracji LGBT+ dotyczy rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zapis ten stał się niestety przedmiotem demagogicznej i homofobicznej krytyki, jakoby edukacja tego rodzaju stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz dla autonomii rodziców. Wyjaśniamy zatem, czemu tego rodzaju zarzuty są zupełnie bezzasadne.

Zobacz...

Zobacz wszystkie ...