Nie strach tylko troska ochroni dzieci. Apel Miłość Nie Wyklucza

Jarosław Kaczyński odpalił propagandowe działa pod hasłem ochrony dzieci. To przygrywka do powtórki z wyborczej nagonki na osoby LGBT+ - komentuje Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i zbiera podpisy pod apelem o realną ochronę wszystkich dzieci, również młodych osób LGBT+.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński uroczyście podpisał się pod projektem nowego prawa oświatowego zatytułowanego „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Wtórowała mu marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, która zachęcała do wsparcia tego rzekomo obywatelskiego projektu. Wydarzeniu towarzyszy zmasowana akcja promocyjna w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Przed czym i jakie dzieci chce chronić, Kaczyński nie powiedział, choć użył znanego z poprzednich kampanii wyborczych terminu „seksualizacja”. Podobnie jak „ideologia LGBT”, „ideologia gender” i wiele innych propagandowych sloganów, termin ten jest celowo mętny i niezdefiniowany, bo ma straszyć, a nie coś wyjaśniać.

Od ponad roku przygotowujemy się na kolejną nagonkę władz na społeczność LGBT+, bo wiemy, że Kaczyński nie ma żadnych moralnych oporów, jeśli chodzi o władzę – komentuje Hubert Sobecki ze Stowarzyszenia MIłość Nie Wyklucza. Osoby LGBT+ doskonale rozumieją to zagrożenie, bo wiedzą jak łatwo słowa przeradzają się w przemoc. Odczuwają jej efekty na własnej skórze.

W latach 2019-2020 Poziom nienawistnej propagandy, która wylała się na osoby LGBT+, sięgnął zenitu. W utrzymywanych z pieniędzy publicznych mediach dzień w dzień powtarzano najbardziej obrzydliwe kłamstwa – od oskarżeń o pedofilię i chęć „seksualizacji dzieci”, aż po otwartą dehumanizację i stwierdzenie „to nie są ludzie”.

Kaczyński straszy dzieci osobami LGBT+, a co z młodymi osobami LGBT+? Kto ochroni je przed machiną propagandową, cynizmem i pragnieniem władzy Kaczyńskiego? – dodaje Sobecki. Dorastanie w kraju, który traktuje nas jak ludzi drugiej kategorii, to ma być ta ochrona dzieci? Ich to nie interesuje, bo do władzy zmierza się po trupach. Niestety dosłownie.

W odpowiedzi na medialną akcję Kaczyńskiego i Witek, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza zbiera podpisy pod apelem do polityków i polityczek partii opozycyjnych o wprowadzenie do programów politycznych realnych zmian legislacyjnych, które zapewnią podstawową ochronę osobom LGBT+ w Polsce, również tym najbardziej bezbronnym – dzieciom i młodzieży.

Na stronie apelu www.ochronimydzieci.pl można znaleźć listę postulatów i konkretnych rozwiązań prawnych przyjętych przez 27 organizacji LGBT+ z całej Polski.

Dzieci nie potrzebują kłamstw, manipulacji i strachu. Potrzebują realnej troski i stanowienia dobrego prawa, czyli dokładnie tych rzeczy, do których nie jest zdolna nasza władza – dodaje Sobecki.

Strona apelu: www.ochronimydzieci.pl 

 

Kontakt dla mediów

Hubert Sobecki, współprzewodniczący

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza

tel: 501 647 563

e-mail: [email protected]

 

Ola Kaczorek, osoba współprzewodnicząca

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza

tel: 501 647 589

e-mail: [email protected]

 

O Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa działająca na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Współtwórcy Niezniszczalnej Tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie, filmu dokumentalnego Artykuł osiemnasty, Warszawskiej Deklaracji LGBT+ podpisanej przez prezydenta Trzaskowskiego oraz trzech projektów ustaw o związkach partnerskich i pierwszej polskiej ustawy o równości małżeńskiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mnw.org.pl